کلاس ۲۰۵:

در جلسه پويش روز سه شنبه مورخ ٢٦ آبان ، در باب مشكلات دستشويي مدرسه گفتگو هايي شد و پس از بيان مشكلات و دادن نظر هاي متعدد و البته بوجود آمدن دعوا هاي بسيار گروه ! براي – تقريبا – تمامي مشكلات يك راه حل پيدا شد البته از آنجايي كه از مدير گروه خبري نبود ( به علت رفتن به مسابقات ) متاسفانه بر آورد قيمتي صورت نگرفت و به ناچار مجبور شديم اين قسمت را ذكر نكنيم . بگذريم . مشكلات از اين قبيلند :

١. كوتاه بودن سقف دستشويي – اكثر دانش آموزان مدرسه قد بلند هستند و متاسفانه جنبه ندارند.

٢. خرابي شير هاي مدرسه – شير هاي مدرسه زنگ زده اند و خراب هستند و اكثر اوقات آب ندارد.

٣. شير سرد و گرم – شير هاي مدرسه سرد و گرم ندارد و در زمستان و پاييز و روز هاي سرد خيلي از بچه ها به خاطر اين موضوع از دست شويي در اين زمان ها استفاده نميكنند

٤. مايع دستشويي – مايع دستشويي مدرسه را اگر مشاهده كرده باشيد ، در ابتدا سبز يا زرد ( معمولا اين دو رنگ است ) است ، اما وقتي از آن استفاده ميشود ، قهوه – اي تيره است.

 

در حل اين مشكلات:

 

قسمت ١. ما ميتوانيم از سقف كاذب استفاده كنيم . سقف كاذب معمولا سبك است،راحت چفت و بست ميشود و به نظر اعضاي گروه (خيلي مطمئن نيستيم ) ارزانتر از بقيه گزينه هاست.

قسمت ٢. در بحثي كه در گروه شد به اين نتيجه رسيديم كه با عوض كردن شيرها ميتوانيم براي ( شايد ) ١٠ سال بتوانيم شير درست حساب داشته باشيم البته ١٠ سال اغراق زياديست.

قسمت ٣. دستشويي نياز به لوله كشي دارد ، پس بايد براي مدرسه لوله هاي آب سرد و گرم بكشيم.

قسمت ٤. ميتوانيم با يكبار عوض كردن اجزا و پس از آن ، نگه داري و عوض كردن مداوم در مدت هاي معين اين مشكل را حل كنيم.

 

***اين نوشته ها نتايج دوباره بررسي شدن و تجديد نظر هاي گروه است پس شايد با نوشته هايي كه در برگه قبلي است تفاوت داشته باشد.***

 

 

کلاس ۲۰۳:

پیشرفت: همه ی ما به نزد آقای نبی زاده رفتیم و از ایشان خواهش کردیم مسئولیت اتاق بازی ریاضی را قبول کنند، ایشان هم پذیرفتند.بعد خواستیم دوشنبه ، تا ساعت ۵ بمانیم برای تمیز کردن اتاق بازی ریاضی، ولی زنگ آخر آقای سازمند گفتند فردا تعطیل است و پیشرفتمان تا اینجا بود . با عرض پوزش. عکسی هم نگرفتیم چون اصلا اتاق بازی ریاضی نرفتیم تمیز کنیم.
اعضاء گروه و سمتشان:
اشکان زر خواه (سر گروه)
آرمان چمن پرداز (مسئول مالی گروه)
محمد امین نعمتی
کارن کاکویی
و پارسا صابری مقدم (مستند ساز گروه)

 

کلاس ۲۰۴:

مشکل مورد نظر گروه:

پرده و پنجره

 

کسری رضایی، رهبر گروه

ایلیا شیراوند، مالی

محمّد علی طاهری، اجرایی

محمّد مشهدی رفیعی، مستند سازی

سپهر نوروزی، روابط عمومی

در جلسه گذشته (۲۶/۸/۹۴) به صورت گروهی نشستیم- گروه مالی جدا- و در رابطه مشکل مورد نظر گفتوگو کردیم. مشکلی که ما انتخاب کرده ایم در رابط با پرده و پنجره است که هر کدام به تنهایی مشکلاتی را به وجود می آورند.

راه حل ها:

 

 

  • پنجره دوجداره، مشکلات را حل می کند، گران است
  • درز گیر، مشکلات را حل می کند، ارزان است
  • پرده دوم نازک، مشکلات را حل می کند، ارزان تر است
  • چسباندن مقوا، مشکلات را حل می کند، ارزان تر است، زیبا نیست

به دلیل آن که ما می خواهیم بهترین را انتخاب کنیم

انتخاب ما

درز گیر + پرده دوم نازک

 

کلاس ۲۰۲:

گزارش جلسه ي چاپ و تكسير اينگونه است: ما طي اين هفته يك جلسه داشتيم.جلسه حدود ١٥الي ٢٠ دقيقه به طول انجاميد و هر عضو نظرات خود را بيان كرد. ما هر يك از مشكل ها را در انجا بيان كرديم و احتمال هر كدام را برسي كرديم.مثلا: مسئولين،جوهرو ايراد از دستگاه . البته مشكل مالي هم پاي ثابت هر مشكل است. و ما در بين ان ها مشكل مالي و مسئولين و همين ظور جوهر را اصلي قرار داديم. البته كه مشكلات مالي يك موضوع كلي است.وظيفه هاي هر فرد:عليرضا صفري(خودم(مستند ساز))-محمد سجاد رزاقي(سر گروه)-امير محمد سليمي(امور مالي)-اراد ملكي طولابي(ناظر)-كيارش كيامرثي(تايپيست). در جلساتي كه برگزار شدهمه ي بچه ها مشاركت خوبي داشتند و همينطور نظرات خوبي دادند.

 

کلاس ۲۰۲:

 

۱_گزارش جلسه؛

در روز یک شنبه ۱/۹/۱۳۹۴ جلسه ای  در جهت بررسی راه حل های موجود برای حل مسأله خرابی کف سایت تشکیل شد .

از  راه حل های پیشنهادی ۳ راه حل بیشتر مورد توجه قرار گرفت ،که این راه حل ها به این شرح هستند:

۱)پر کردن چاله ها با ریختن سیمان

۲)ساخت قالبی چوبی برای هر سوراخ

۳)کندن اطراف سوراخ و حل مسأله از ریشه

*این جلسه (که در اصل ۲ جلسع در ۲ زنگ  تفریح هست)۳۰ دقیقه به طول انجامید.

۲_گزارش پیشرفت؛

در این جلسه اول راه حل ها بیان شد و بعد هر یک از اعضای گروه نظر خود را گفت و دلیل خود را برای این انتخاب بیان کرد.در انتها رأی گیری صورت گرفت .برخی از بهترین دلایل در ادامه آمده است:

.((اگر بخواهیم مشکل را تا انتهای ترم نخست حل کنیم نمی توانیم اطراف سوراخ را کنده و بعد سوراخ ها را پر کنیم،در ضمن اینکار خطر ناک است و احتمال ریزش را زیاد می کند.))

.((اگر بخواهیم قالب های چوبی بسازیم باید از آقای مرشدی چوب بگیریم که آقایی مرشدی  به بچه ها چوب های پر ضخامت نمیدهند؛پس نمی توانیم این کار را انجام دهیم.))

پس از شنیدن تمام نظرات رأی گیری صورت گرفت(اعضا آزاد بودند چند رآی بدهند):

راه حل ۱: ۵/۴ (دانشور _ محمودی _ راستگو_رحیمی اکبر)

راه حل ۲: ۵/۱(راستگو)

راه حل ۳: ۵/۲  (احمدی- محمودی)

بنا بر این راه حل ۱ انتخاب شد.

برای انجام کار به سیمان و گچ و محلی برای ترکیب آنها نیاز مندیم.

۳_وظیفه ی اعضا:

۱)محمد شهاب الدین دانشور(مستند ساز)

۲)علی رحیمی اکبر(معاون مالی )

۳)متین محمودی سرای(دستیار رحیمی اکبر)

 

کلاس ۲۰۲:

وظایف:امیرسجاد یزدان خواه : سرگروه – علی حیدری : امور مالی – حسین بخشایش : مستند ساز – نیما عبد الکریمی و مهدی تیموری : انجام کار های فرعی

ما با همفکری یکدیگر توانستیم برای حل کردن هر یک از مشکلات آشپزخانه (بهداشت) راه حلی ارائه دهیم.(برای سوسک ها – هوای آشپزخانه – کثیفی آشپزخانه – و…)

ما متاسفانه نتوانستیم در این هفته جلسه ای برگزار کنیم.

 

 

کلاس ۲۰۱:

نام اعضای گروه و وظایف آن ها:

آراد دل آرام …… مستند ساز

البرز بابا زاده …… رهبر

ابوالفضل محمودیان ……ایده پرداز

امیر رضا خانی …… روابط عمومی

آرمان سینایی ……. امور مالی

جلسه ی پیش در حضور جناب آقای شیخی ابتدا مشکل خود را روی یک برگه کاغذ نوشتیم و سپس چندین راه حل هم برای آن نوشیم و در آخر هم بهترین راه حل را با دلیل انتخاب کردیم و نوشتیم و در پایان جلسه آقای شیخی برگه ها را تحویل گرتند.

در هفته ی گذشته ، آرمان  ، آدامس فروخت تا پول جمع کنیم. البرز هم به علت داشتن دست به قلم خوب قرار شد مطلبی در لاف (نشریه ی ما) بنویسد تا مسئولین مدرسه و دانش آموزان را از مشکل بوفه آگاه سازد.البته ی این ایده ی ایده پرداز گروه ، ابوالفضل بود. قرار شد بعد از این که لاف جدید چاپ شد امیر رضا هم برای سخن با مسئولین برود و با آن ها سخن بگوید.

 

 

کلاس ۲۰۱:

گروه : آبسرد کن

مستند ساز : کامبیز تاجیک

بقیه اعضای گروه : هامان باقریان ، امیر ارسلان شاه علیزاده ، حسین بیک ، علی گودرزی

با سلام خدمت گروه پویش.

من کامبیز تاجیک هستم از گروه آبسرد کن.طبق آنچه که بچه های کلاس ما به توافق رسیدند گروه ما میبایست مشکل آب سرد کن مدرسه را به کمک اعضای گروه حل کند.قبل از شروع بهتر است مشکلات آب سرد کن را بررسی کنیم:
۱٫فشار کم آب خروجی

۲٫رها شدن آب خروجی روی زمین

۳٫سیم های برق که رها شدند و ممکن است خیس شوند.

۴٫سرد نکردن آب

بر طبق آنچه در کلاس بر سر آن بحث شد وظایف هر یک از اعضا در زیر مشخص شده:
مدیر یا رهبر اصلی:امیر ارسلان شاه علی زاده

امور مالی: هامان باقریان

مستند ساز: کامبیز تاجیک

روابط عمومی:حسین بیک

ایده پرداز:علی گودرزی

پس از این گروه ما تصمیم گرفت دست به کار شود ، بعد از گفت و گویی که روز های ۲۶ و ۲۷ آبان صورت گرفت ،توانستیم راه حل ها را بررسی کنیم به به این نتیجه رسیدیم که برای حل مشکل به کمک اقای مرشدی در کارگاه ایشان مشکل را برطرف کنیم.

اما پس ازآن یک مشکل جدید پدیدار شد و آن این بود که وقتی هفته تمام شد و ما شنبه به مدرسه آمدیم متوجه شدیم که آبسرد کن در مدرسه نیست!

خب حالا یک مشکل اساسی جدید هم به وجود امد.سپس از روابط عمومی خواستیم تا کمی پرسجو کند و قضیه مطلع شود . پس از بررسی که توسط روابط عمومی انجام شد باز هم معلوم نبود آبسرد کن کجا رفته.پس در همان روز یعنی شنبه مورخ ۳۰ آبان در یکی از زنگ ها جمع شدیم و در مورد سرنوشت آبسرد کن حرف زدیم.

طبق گفته ی حسین بیک (روابط عمومی) که با کارکنان گفت و گو کرده بود هر یک از کارکنان مدسه یک حرفی زده :
اقای سازمند گفتند خبر ندارند،اقای سازگار:چون هوا سرد شده جمعش کردند ، یکی از مستخدمان: اقای مرشدی برای تعمیر آن را برده.

در طی جلسه ی آن روز ایده پرداز میگفت که به نظرش آب سرد کن را کلا دور انداخته اند یا فروخته اند.

رهبر گروه بر این باور بود که اقای مرشدی آن را برده تا درست کند .

بقیه اعضای گروه هم با نظر مدیر موافق بودند اما متاسفانه آقای مرشی آن روز(شنبه)یا حد اقل آن موقع که ما دنبالشان بودیم در مدرسه حضور نداشنتد و ما بلاتکلیف مانده بودیم و مطمئن نبودیم که آبسرد کن کجاست .

متاسفانه در این جلسه نتوانستیم به صورت قطعی به نتیجه برسیم.

فردای آن روز یعنی یکشنبه ۱ آذر خوشبختانه آقای مرشدی در مدرسه حضور داشتند.بر طبق نظر مدیر گروه این بار در یکی از زنگ ها نتنها حسین بیک (روابط عمومی) بلکه همه ی اعضای گروه در یکی از زنگ ها پیش آقای مرشدی رفتیم تا به جواب قطعی برسیم.

وقتی از آقای مرشدی پرسیدیم که آیا شما آب سرد کن را برده اید تا درست کنید؟

اما ایشان جواب عجیبی به ما دادند:

اگر من آبسرد کن را برداشته بودم دیگر آن را دیگر بر نمیگرداندم.

پس از شنیدن این جواب سنگین اعضای گروه به کلاس آمدند و زنگ بعد اعضای خیلی باهوش گروه ما با تحلیل حرف آقای مرشدی به این نتیجه رسیدند که آبسرد کن پیش آقای مرشدی هم نیست !

فردای آن روز هم که دوشنبه بود و الانم هست مدرسه (به علت حضور اقای پوتین) تعطیل بود.

در مورد عکس های جلسات هم متاسفانه باید بگویم مشکل دوربین داشتیم که به  تازگی حل شد و از این به بعد گزارش ها مصور خواهد بود!

 

 

کلاس ۲۰۵:

مسؤلیت بچه ها :

محمد رحیمی:امور مالی

محمد رضا سیفی:مستندسازی

امیرمسعود بنار:مسؤل اجرایی و سرگروه

امیررضاخراسانیان:ایده پرداز

محمد عرفان شیخ جبلی:مسؤل خرید

اول از هر کاری باید بالا پشت بام تمیز شود و برای بعدش ما میتوانیم میز ها و صندلی ها رو بفروشیم ویکجا هست که میتونیم اون جا رو کتاب فروشی کنیم مثل دوره های قبلی بعد میتونیم یک نیروگاه تولید برق کوچک برای مدرسه درست کنیم چون روی پشت بام مدرسه بسیار نور میگیرد

 

کلاس ۲۰۵:

۱-توضیح مشکل:

مشکل ما خراب بودن تخته هاست که بعد اینکه چیزی می نویسیم دیگر پاک نمی شود و حتی هر از گاهی نمی توان چیزی نوشت واین می تواند سرعت معلم را موقع درس دادن پایین بیاورد و در درس دادن او و درس خواندن بچه ها مشکل ایجاد کند.

۲-پیشرفت های کار:

ما توانستیم راه حل هایمان را بیابیم که شامل رنگ زدن تخته و خریدن تخته ی نو و شیفتی پاک کردن تخته هاست و گذاشتن تخته های نویی که پارسال بود و بعد آن از بین آنها بهترین را انتخاب کردیم .

بهترین راه حل:

راه حل اول راه خوبی است امّا بعد مدّتی مثلا ۱ سال تخته دوباره به همان شکل در می آید و راه حل سوم که بچه ها شیفتی تخته را پاک کنند نیز خوب است امّا بعد مدّتی بچه ها دیگر تخته را پاک نمی کنند و راه حل چهارم می توانست بهترین باشد ولی از آن تخته ها به اندازه ی همه ی کلاس ها نداشتیم ؛پس بهترین راه حل ممکن خریدن تخته ی جدید است

۳-گزارش جلسه:

در این جلسه مسئولین مالی گروه ها با هم به پیدا کردن روش جذب پول برای حل مشکل هر گروه پرداختد.

و برای گروه ما حدأقل ۴ میلیون در نظر گرفته شد که آن را یکی از والدین بچه ها که در بانک کار می کند جور خواهد کرد.

و دیگر اینکه  ما توانستیم راه حل هایمان را بیابیم که شامل رنگ زدن تخته و خریدن تخته ی نو و شیفتی پاک کردن تخته هاست و بعد آن از بین آنها بهترین را انتخاب کردیم  و در کلاس ارائه دادیم.

۴-وظیفه ی هر یک از اعضاء :

علی منادی طبری(سر گروه):مسئول مالی

محمد مهدی عباسی و امین روشنی:ایده پردازی

محمد مهدی طاهری و سایرین اعضای گروه:نیرو ی کاری

مهراد افشاری:مستند سازی و ایده پردازی

۵-فعالیت های هر عضو در طول هفته:

مهراد افشاری: یافتن تخته های پارسال  ولی به دلیل کم بودن نتواستیم از آن ها استفاده کنیم و نوشتن مستند

محمد مهدی عباسی:به دنبال راه حل برای جذب پول

محمد مهدی طاهری و امین روشنی:

به دنبال راهی برای کم کردن خرج وصل کردن تخته

علی منادی طبری:حرف زدن با والدین جهت تأمین مالی

 

کلاس ۲۰۳:

گزارش جلسه ها : نداشتیم (یعنی قصدش رو داشتیم ولی قسمت نشد)

گزارش پيشرفت كار : به طرز عجیبی یکی از بچه هارو(حبیب زاده) وارد شورای کتابخانه کردیم

کتابخانه در حال مرمت است و تا اواسط کار پیش رفته است.

عكس : یه کوچولو قدیمی اند ببخشید

وظيفه هر يك از اعضا : امیر خوسرو کتیرایی : مسئول مالی ، من(سروش شهبازی):مسئول مستند سازی ، علیرضا حبیب زاده یکی از اعضای شورای کتابخانه ، سپهر حرفی : عکاس(کمک مسئول مستند سازی) ، محمد هادی بابالو : برنامه چین

فعاليت هايي كه هر يك از اعضا در هفته انجام دادن : علیرضا حبیب زاده عضو شورای کتابخانه شد ، من براتون این ایمیل رو فرستادم!!

كيفيت كارها : بسیار عالی در حال جلو رفتن است.

 

 

کلاس ۲۰۳:

گزارش جلسه:جلسه جلسه خوبي بود.در مورد راه حل پيشنهاد شده و بحث مالي صحبت هاي داشتيم كه بدانيم حدودا چه مقدار هزينه دارد كه با گروه ٥ نفره مالي هماهنگ باشيم تا مقدار پولي كه مي خواهيم را اعلام كنيم تا به همان مقدار به ما بدهند

گزارش پيشرفت كار:از مكان اسيب ديده بازديد كرديم و نحوه اتصال صفحه فلزي رو بررسي و نحوه اتصال را حدس زديم كه چه جور مي توانيم انرا نصب كنيم كه مشكل حل شود البته براي اينكار نياز به معلم هايي هست كه بتوانند با دريل كار كنند چون كار با دريل براي ما دانش اموزان سخت است

عكسي از اين موضوع و جلسه ها در دسترس نيست

وظيفه هر يك از اعضا:١-سينا شورشيني(مدير گروه)٢-عرفان خجسته(مدير مالي)٣-سپهر حسيني،كسري مظاهري،محمد عباسي(در كار هاي عملي و ايده پردازي براي پيشرفت)٤-سپهر حسيني(مستند سازي)

كل گروه از مكان بازديد كرديم و جلسه اي داشتيم و سپهر حسيني(من) و كسري مظاهري و محمد عباسي در مورد نحوه هايي كه مي توان انرا نصب كرد صحبت داشتيم و از بين انان نصب با دريل را انتخاب كرديم

كيفيت كارها:من منظور از كيفيت كار را به خوبي متوجه نشدم ولي من درباره كيفيت كاري كه براي درست كردن مشكل وجود دارد صبحت مي كنيم،كار ما هم هزينه ي كمي دارد و دوام خوبي دارد و هم پوشش خوبي براي بين دو رختكن است كه رختكن هم درست شود و به حالت قبلي برگردد

در تمام جلسات و بازديدها تمام اعضاي گروه حضور داشته اند

 

 

کلاس ۲۰۲:

گروه آموزش و سمپاد

وظایف هر یک از اعضای گروه:

علی انیسی:سرگروه

فراز قریشی:مستند سازی

احمدرضا نگهبان:امور مالی

علی بداقی:مسئولیت های کلی

پارسا پارسامنش:مسئولیت های کلی

قرار بود گروه ما در روز دوشنبه ۹۴/۹/۲ جلسه ای داشته باشد ولی به دلیل تعطیل شدن ناگهانی روز دوشنبه از طرف مدرسه، جلسه ای تشکیل نشد.

 

کلاس ۲۰۴:

گزارش جلسه

ابتدا برای چک کردن وسایل موجود به سالن رفته و پس از تهیه لیست جلسه را شروع کردیم

در جلسه اول همفکری ها برای انتخاب راه حل انجام و راه حل مناسب انتخاب شد

چندین راه حل وجود داشت که عبارتند از:

  1. تغییر برنامه استفاده از سالن
  2. اضافه کردن میز به سالن پینگ پنگ
  3. اضافه کردن فوتبال دستی

راه حل انتخابی ترکیبی از همه راه حل ها بود، در واقع هر سه راه حل.

برای تغییر برنامه دو گزینه وجود داشت:

  1. روزانه
  2. زنگی

که گزینه زنگی انتخاب شد و یک جدول از زنگ های هفته و استفاده از حیاط و سالن ترتیب تهیه شد.

 

کلاس ۲۰۱:

گروه ما برای حل مشکل ویروسی بودن کامپیوتر ها تلاش می کند.برای حل مشکل کامپیوتر ها تعویض ویندوز آن ها و فیریز (freez) کردن آن ها را پیشنهاد کرد.

فریز کردن(freezing): به عملی می گویند که اول برنامه های مورد نظر را ریخته و تنظیمات مورد نظر را انجام داده و با کمک نرم افزاری کامپیوتر را فیریز می شود. وقتی این اتفاق می افتد اگر کاربری نرم افزار جدیدی بریزد و یا تنظیمات و یا هر کار دیگری انجام دهد و اگر ویروس سنگینی هم روی کامپیوتر ریخته شود پس یک بار ری استارت و یا خاموش و روشن کردن کامپیوتر به حالت اولیه خود که ما تنظیم کردیم باز می گردد.

وسایل و نرم افزار های ما آماده است و فقط مرحله اجرا مانده است که به زمان نیاز دارد که بدست آوردن آن سخت است و به سختی می توان آن را به دست آورد.

ایده پرداز ما کار خود را به خوبی انجام داده و ایده ی خوبی را مطرح کرده است(حسن زاده)

رهبر ما هم به خوبی اوضاع را کنترل کرده و همه را هماهنگ می کند(شکرانی)

مدیر امور مالی ما نیز کار خود را به خوبی انجام داده است(والانسب)

مستند ساز هم خودم هستم(وجدانی)

کار به خوبی پیش می رود

 

کلاس ۲۰۳:

پروژه حل مشکلات سالن ورزش

اعضای گروه(وظیفه):

سپند باوفا(سرگروه-مسئول مالی)-سهیل نظری(مسئول مستندسازی)-محمدسهیل علیگل(سخنگو)-امیرحسین مروجی(سخنگو)-کیارش مجدی(مسئول کارهای تبلیغاتی)

شرح کارهای انجام شده در ظول هفته:

باتوجه به اینکه در هفته گذشته کارهای اداری و ابتدایی گروه انجام شد این هفته به کارهای عملی باید میپرداختیم که متاسفانه به دلیل نبود بودجه این اعمال میسر نشد.اما ما در این هفه برخی کارها در روند جلو رفتن کار صورت گرفت و پروژه جلو رفت .

ما در این هفته به برنامه ریزی در مورد زمان های استفاده از سالن پرداختیم و اظلاعیه ایی دادیم برای پست ورزشیار.
ورزشیارها کسانی هستند که مراقب وسایل سالن اند و به نطم و سلامت بیشتر سالن کمک میکنند.
در ضمن ما در این هفته با جناب اقای مرشدی(معلم حرفه و فن)صحبتی داشتیم ایشان این هفته قظعات موردنیاز برای ترمیم وسایل کنونی را تهیه کرده و هفته اتی تمام مشکلات جزئی حل خواهد شد و این گونه فقظ بحث خرید وسایل پیش می اید که بی مایه فطیر است

 

کلاس ۲۰۱:

 

خرابی کف پوش سایت

_گزارش جلسه یا کار:

با هماهنگی اعضای گروه به این توافق رسیدسیم که به جای آنکه خرابی ها را با سیمان پر کنیم که هزینه ی زیادی دارد از گچ استفاده کنیم

چون توانایی آوردن گچ به مدرسه را نداشتیم با آقای فلاح هماهنگ گشت تا مقداری پول به مدرسه داده شود و مدرسه در جهت خرید گچ اقدام کند .

_گزارش  پیشرفت :

برای تهیه ی پول برای خرید گچ های مورد نیازبا معاون مالی و دست یار ایشان هماهنگ شد تا پول مورد نیاز برای خرید گچ ها را تهیه کنند و راه کار را از ایشان جویا شدیم ، متوجه گشتیم راه ایشان به شرحی است که در زیر آمده  است:

از اطلاعات برنامه نویسی خود استفاده می کنیم و برنامه هایی نوشته روی سایتی که گفتند خواهیم گذاشت و به فروش خواهیم رساند و پولش را در این راه خرج خواهیم کرد .

جویا شدیم که چه کاری در این جهت انجام داده اند که فرمودند :

چند ورژن جدید از پایتون را روی همان گذاشته اند .

*قیمت هرکیسه از گچ  ۴۰ کیلویی ۲۹۰۰ و قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلویی ۵۹۰۰ است.

 

_وظیفه ی اعضا:

همه ی اعضا در جلسه ی  اولیه حضور داشتند.

هماهنگی با آقای فلاح                  محمد شهاب الدین دانشور

ایده و عملی کردن تهیه پول                     متین محمودی و علی رحیمی اکبر

یافتن قیمت گچ و سیمان                   آریا راستگو(گچ) و صدرا احمدی (سیمان)

_کیفیت کار:

همه کار خود را به نحو احسن انجام دادند ولی از گروه مالی توقع می رفت و می رود پول را سریع تر به دست گروه می رساندند و یا برسانند

 

کلاس ۲۰۳:

گزارش جلسه:جلسه بيشتر در اين محوريت بود كه در چه زماني اينكار انجام دهيم كه در زمان امتحان ها نيفتد و رختكن زودتر درست شود كه از مشكل هاي مدرسه كم شود و بايد از يك طريقي به بچه هاي مدرسه بگوييم كه مواظب باشند تا كار گروه ها خراب نشود و زحمتشان از بين نرود تا اين كارها براي دوره هاي بعدي هم استفاده شود

گزارش پيشرفت كار:ما طبق گفته هاي شما با اقاي مرشدي صحبتي درباره ابزار مورد نياز براي وصل كردن صفحه صحبت داشتيم و درباره نحوه نصب هم صحبت هايي داشتيم كه موفقيت اميز بود

 

کلاس ۲۰۲:

با سلام. ما با نامه ای که توسط اقا ی میردامادی امضا شده بود توانستیم وارد اتاق چاپ و تکسیر شویم که شرح ان در پایین نوشته شده است:

ما با اجازه ی اقای سبحانی وارد اتاق شدیم و همه ی موارد را برسی کردیم و سوالاتی را هم پرسیدیم که در جواب ان از بی پولی حرف میزدند و می گفتند که مدرسه در شرایط خوبی قرار ندارد.سپس ما با برسی دستگاه پی بردیم که دستگاه هیچ ایرادی ندارد و به نظر مشکل مالیست که باعث شده هست که نتوانند به اندازه ی کافی کاغذ اچار داشته باشند تا مثل پارسال برای بچه ها هم کپی گرفته شود.و البته کمرنگ بودن یا نیفتادن مطالب بر روی کاغذ هم به خاطر کمبود جوهر بوده که به گفته ی مسئولان به خاطر کمبود پول به این شرایط در امده است.                                                                                       وظایف:علیرضا صفری(خودم(مستند ساز))-اراد ملکی(ناظر)-محمد سجاد رزاقی(سر گروه)-کیارش کیامرثی(تایپیست)-امیر محمد سلیمی(امور مالی)

در مورد فعالیت همه یکسان بودیم زیرا با هم به اتاق تکثیر رفتیم.

 

کلاس ۲۰۱:

گزارش اول:

مسئله مورد نظر:گم شدن وسایل در مدرسه

در مدرسه سه نوع وسایل گم میشود:

۱-مداد ها وخودکارهاوفلش و…

۲ – کتاب ها و دفتر

۳ -کاپشن و شلوار ورزشی و …

محل قرارگیری صندوق: این صندوق طبق نظر گروه و رای بچه های گروه در هر طبقه وجود داشته باشد زیرا به احتمال بسیار زیاد (از روی تنبلی)وسیله پیدا شده را برای قرار دادن در صندوقش به یک ساختمان دیگر نمیروند.

 

ویژگی هر صندوق:

صندوق کوچک:برای وسایل کوچک(مداد-فلش(فشنگی)-خودکار)

جنس:به احتمال بسیار بالا از جنس یونیلین و روکش مقوا

صندوق متوسط:برای کتاب ها و دفتر ها.

جنس:فلز(اهن)برای استحکام بالا

صندوق بزرگ:برای کاپشن ها و در کل لباس ها

جنس:چوب(برای اسیب ندیدن لباس ها و پاره نشدن)

اعضا:

مستند ساز:نوید فتحی

رهبر:محمد امین صباغی

ایده پرداز:علی اکبر قراگوزلو

روابط عمومی:رفیعی

امور مالی:سهیل حسینی

گزارش دوم:

مشکل:پم شدن وسایل در مدرسه

نکته :راه حل قبلی حذف شده و راه حلی که یک پله بالاتر از راه حل قبلی بوده است به شکل زیر است.

طبق اخرین جلسه درس پویش در روز سه شنبه و همفکری گروه در برخی از زنگ های تفریح گروه به نتیجه ی حدودی در مورد حل کردن مشکل گم شدن وسایل در مدرسه رسید.

شرح راه حل :

طبقه بندی وسایل گم شده در مدرسه اولین قدم بود.

سه طبقه:

۱-لوازم بدون ارزش مادی و معنوی ندارند:شامل مداد.خودکار.تراش.اتودو… که ارزش زیادی ندارند.

برای این وسایل صندوقی تهیه میشود و پس از مدتی اگر تحویل صاحبش نشد به استفاده ی عموم میرسد.

۲-لوازم بدون ارزش مادی و دارای ارزش معنوی:مانند دفتر.جزوه.کتاب و…

در دفتر دبیران یا دفتر ناظم یا هر جایی که دانش آموز بدون اجازه حق ورود به داخل آن را نداشته باشند و در این مکان ها جایی برای قرار گیری وسایل داشته درست میکنیم و مسئول مکان با توجه به اسم نوشته شده روی دفتر یا کتاب به دانش اموز صاحل ان تحویل میدهد.

۳-وسایل دارای ارزش معنوی و مادی:مانند انواع فلش .کاپشن.دوربین.و وسایل گران قیمت .

برای این وسایل گران یا با ارزش.برد مصوصی تعبیه میشودو ان ها را به دو بخش تقسیم میکنیم.

یک بخش کسانی که چیزی را گم کردند و بخش دوم کسانی که ایایی را پیدا کردند.هردو گروه میتوانند خصوصیات یا مژدکانی و… را در قسمت خود بنویسند

 

کلاس ۲۰۲:
گروه آموزش و سمپاد

وظایف هر یک از اعضای گروه

علی انیسی:سرگروه

فراز قریشی:مستند سازی

احمدرضا نگهبان:امور مالی

علی بداقی:مسئولیت های کلی

پارسا پارسامنش:مسئولیت های کلی

در روز یکشنبه مورخ ۹۴/۹/۸ جلسه ای تشکیل داده شد و در آن به این نتیجه رسیدیم که مشکل از برنامه ریزی های امسال مدرسه است و نمونه کامل اش هم اردوی برگزیدگان پایه است. که آن را روز سه شنبه در زمان درسی مدرسه برگزار کردند و ایراد کار اینجاست که کسی که جزو برگزیدگان است درس برایش اهمیت دارد و بنابراین نباید اردوی آنها در ساعات درسی باشد.

در روز دوشنبه مورخ ۹۴/۹/۹ جلسه ای تشکیل دادیم و در آن در مورد این که چه چیز هایی را به مسئولین بگوییم صحبت کردیم و قرار شد در جلسه ای که با آقای رنجبران(معاون پایه) خواهیم داشت با ایشان صحبت کرده و از آن پس در فعالیت های فوق برنامه قسمتی از آن را خود ما بچه ها اداره کنیم.

همچنین برای اطلاع رسانی بچه ها در این مورد قرار شد تا مطالبی آماده کرده و آن را در شماره بعدی نشریه”لاف” یکی از نشریه های دانش آموزی مدرسه به نشر برسانیم.

 

کلاس ۲۰۱:

آراد دل آرام …… مستند ساز

البرز بابازاده …… رهبر

ابوالفضل محمودیان …… ایده پرداز

آرمان سینایی …… امور مالی

امیر رضا خانی …… روابط عمومی

جلسه ی پیش فیلم دیدیم و آن را تحلیل کردیم و مسئولین امور مالی صحبت کردند و یک سری از گروه ها هم صحبت کردند.

در طول هفته ای که سپری شد، گروه ما در چند زنگ تفریح با هم جلسه گذاشت تا باز هم راه حل های بهتری بیابیم. در طی این جلسات به این نتیجه رسیدیم که از وبلاگ هم می توان برای آگاه سازی بچه ها استفاده کرد و یکی دیگر از راه حل ها این بود که با مدیر جلسه بگذاریم که دیروز قصد انجام این کار را داشتیم ولی فرصت مناسبی پیش نیامد. کلا این هفته نتوانستیم خیلی مشکل را به سوی حل شدن پیش ببریم ولی برای هفته ی دیگر جبرارن می کنیم!

 

کلاس ۲۰۲:

وظایف:امیرسجاد یزدان خواه : سرگروه – علی حیدری : امور مالی – حسین بخشایش : مستند ساز – نیما عبد الکریمی و مهدی تیموری : انجام کار های فرعی

گروه ما در این هفته ۱ جلسه برگزار کرد. در این جلسه ما به آشپز خانه رفتیم و آنجا را به دقت بررسی کردیم و علاوه بر مشکلات و کمبود های قبلی متوجه مشکلات دیگری نیز شدیم و آنها هم را در دستور کار خود قرار دادیم.

ما همچنین با چند تن از مسئولان هم صحبت کردیم و از آنها درباره مشکلات آشپز خانه سوال کردیم و مشکلات جدیدی را نیز پیدا کردیم. ( مشکل نبود هود برای بالای کباب پز که دود آن بسیار آزار دهنده می باشد)

ما در طول هفته حرکات آشپز را نیز زیر نظر داشتیم و متوجه شدیم که او کمی کم کاری می کند. ( ظرف ها را خیلی سطحی و بدون شست و شوی زیاد میشوید که این میتواند باعث شیوع بیماری ها شود)

 

کلاس ۲۰۴:

هفته ی اوّل:

پس از بررسی مشکلات آزمایشگاه و روش های حل مشکلات و بحث درون گروه به این نتیجه رسیدیم که هر هفته باید یک روز الا دو روز در آزمایشگاه کار کنیم. ما با جناب آقایان ولی اللّه زاده و مسئول آزمایشگاه شیمی آقای بخشی پور هماهنگی لازم برای زمان دادن به ما در عصر ها برای مرتّب سازی و تمیزکردن آزمایشگاه شیمی را انجام دادیم. در روز پنجشنبه ی همان هفته در ساعت های پژوهشی مقداری کار توسط آقای بخشی پور و گرشاسبی و تیم شرکت کننده در فرابرنامه ی آزمایشگاه شیمی انجام شد امّا بخش اعظم کار در ساعت سه تا پنج همان روز در پنجشنبه بازار توسط تیم ما انجام شد. در این هفته ما تعدادی سفارش که به آقای بخشی پور داده بودیم آماده شد امّا هنوز خبری از کمک های مالی نیست. به هر ما با این شرایط باید تا هفته ی بعد انتظار بکشیم و امیدواریم این انتظار از این طولانی تر نشود.

هفته ی دوم:

مقداری از سفارش های داده شده به دستمان رسید امّا هنوز بسیار کم است و به حدّی نرسیده که بتوان با آن آزمایشگاه شیمی را کامل درست کرد. خوشبختانه کار در این هفته خوب پیشرفت و بچه تعدادی از سفارش ها را دریافت کرده اند و همینطور تعدادی سفارش جدید نیز به ناچار داده اند. حال آزمایشگاه شیمی به نوعی در مرحله ی بازسازی است.

 

کلاس ۲۰۱:

گروه : آبسرد کن

مستند ساز : کامبیز تاجیک

بقیه اعضای گروه : هامان باقریان ، امیر ارسلان شاه علیزاده ، حسین بیک ، علی گودرزی

با سلام دوباره خدمت گروه پویش.

با مستند شماره دو گروه آبسرد کن در خدمت شما هستیم.خب همان طور که در مستند قبل اشاره شد اعضای گروه به دنبال این بودند تا اصلا بفهمند آب سرد کن کجاست؟!!

پس در روز شنبه مورخ ۸ ام همین ماه (آذر)پس از تصمیم گیری در گروه باز هم هر کدام از اعضای گروه به دنبال چند نفر از اعضای مقامات بالای مدرسه در مورد محل آبسرد کن بپرسند.

پس از گفت و گو با فراز قریشی که به طور اتفاقی از محل آن خبر داشت متوجه شدیم که آبسرد کن رد راه رویی که در غذا خوری میباشد هست. پس از این نظر خیالمان راحت شد که ماشین حساب را دور ننداخته اند.

خب پس حالا دوباره کار به روال عادی برگشت و طبق آنچه قرار بود کار بعدی گفت و گو با آقای مرشدی بود.برای گفت و گو با آقای مرشدی  در روز یکشنبه مورخ ۹ ام همین ماه(از آنجایی که زنگ ناهار بود.) متاسفانه چون حسین بیک روابط عمومی گروه بسیار گشنه اش بود پس خود رهبر گروه یعنی ارسلان شاه علی زاده برای گفت و گو به پیش آقای مرشدی رفت.

پس از گفت و گو با آقای مرشدی و موافقت ایشان برای تعمیر آبسرد کن در کارگاه و به کمک و راهنمایی خود آقای مرشدی تقریبا قسمت غیر عملی هدف گروه ما انجام شد . تقریبا میتوان گفت که حالا که آقای مرشدی هم با راه حل گروه ما موافق اند کار غیر عملی گروه پایان یافته و الان بخش عملی مانده . البته یک مسئله دیگر هم هنوز وجود دارد که آیا تعمیر آبسرد کن حد اکثر چه قدر هزینه بر میدارد که اعضای گروه در آخرین جلسه شان که امروز بود در تلاش بودند که هزینه را تخمین بزنند ، ولی این کار کمی دشوار است و بهتر است بعد از باز کردن آب سرد کن در کارگاه و بررسی قطعات آبسرد ن هزینه تخمین زده شود.متاسفانه هنوز نتایج آخرین جلسه و تخمین هزینه پشت در های بسته باقی مانده و من (کامبیز تاجیک)مستند ساز گروه تمام تلاشم را میکنم تا بلافاصله پس از اعلام نتایج آن را به اطلاع برسانم.

 

کلاس ۲۰۵:

۱-توضیح مشکل:

مشکل ما خراب بودن تخته هاست که بعد اینکه چیزی می نویسیم دیگر پاک نمی شود و حتی هر از گاهی نمی توان چیزی نوشت واین می تواند سرعت معلم را موقع درس دادن پایین بیاورد و در درس دادن او و درس خواندن بچه ها مشکل ایجاد کند.

۲-پیشرفت های کار:

ما توانستیم از معلم ها نظر سنجی کنیم و از مدیر و مشاور بپرسیم تا ببینیم

تخته وایت برد بخریم یا تخته گچی.

البته ما هنوز نتوانستیم از همه معلم ها بپرسیم ولی در آن هایی که پرسیدیم،

دیدیم که تخته گچی را بیشتر می پسندند در نتیجه می خواهیم تخته گچی بخریم.

۳-گزارش جلسه:

در این جلسه  گروه ها به نوبت آمدند و کار هایی که کرده بودند را می گفتند و همه ی گروه ها هیچ کاری نکرده بودند الا یک گروه که آن هم فقط

از مدیر اجازه ی راه حل خود را گرفته بودند.

ما در آن جلسه تصمیم گرفتیم که از معلمان نظر سنجی کنیم تا ببینیم تخته ی جدیدی که می خریم وایت برد باشد یا گچی؟

۴-وظیفه ی هر یک از اعضاء :

علی منادی طبری(سر گروه):مسئول مالی

محمد مهدی عباسی و امین روشنی:ایده پردازی

محمد مهدی طاهری و سایرین اعضای گروه:نیرو ی کاری

مهراد افشاری:مستند سازی و ایده پردازی

 

۵-فعالیت های هر عضو در طول هفته:

مهراد افشاری: کمک برای نظر سنجی از معلمان و نوشتن مستند

محمد مهدی عباسی و محمد مهدی طاهری:پرسیدن سوال ما از مشاور و مدیر

امین روشنی: نظر سنجی از معلمین

علی منادی طبری:نظر سنجی از مسئولان

 

کلاس ۲۰۳:

گزارش جلسه ها : طبق جلسه مجازی که با اعضای گروه داشتیم(به جز بابالو که تلگرام نداشت) قرار شد یکی دیگر از اعضای گروه رو وارد جمع کنابیار ها کنیم و این که سعی کنیم در کلاس های انشا کتاب معرفی کنیم تا در میان بچه ها فرهنگ سازی کنیم…همین طور با اهدای کتاب های خوب به افزایش کتاب های کتابخانه کمک کنیم.

گزارش پيشرفت كار : کتابخانه باز شد ، برای کتابیار شدن یکی از بچه ها درخواست دادیم که منتظر نائید است ، سر کلاس انشا ۳ تا کتاب از گروه ما معرفی شد

عكس : متاسفانه این هفته نداشتیم

وظيفه هر يك از اعضا : امیر خسرو کتیرایی : مسئول مالی ، من(سروش شهبازی):مسئول مستند سازی ، علیرضا حبیب زاده یکی از اعضای شورای کتابخانه ، سپهر حرفی : عکاس(کمک مسئول مستند سازی) ، محمد هادی بابالو : برنامه چین

فعاليت هايي كه هر يك از اعضا در هفته انجام دادن : سروش شهبازی برای کتاب یار شدن درخواست داد . امیر خسرو کتیرایی و علیرضا حبیب زاده کتاب پیشنهاد کردند(سر کلاس انشا)اما هنوز اهدای کتاب به کتبخانه را شروع نکرده ایم

كيفيت كارها : طبق برنامه و تا حدودی انتظار ما پیش میرود تنها مشکل این است که آقای منصوریان فقط سهشنبه ها در مدرسه حضور دارند و سوالات دیر به دیر پاسخ داده می شوند

 

کلاس ۲۰۲:

گروه آموزش و سمپاد

وظایف هر یک از اعضای گروه:

فراز قریشی:طراحی برگه نظر سنجی-برنامه ریزی اردوی بلند مدت

علی بداقی:برنامه ریزی اردوی بلند مدت

علی انیسی:آماده کردن نشریه-برنامه ریزی اردوی بلند مدت

پارسا پارسامنش:آماده کردن نشریه

احمد رضا نگهبان:مسئول امور مالی

در روز یکشنبه مورخ ۹۴/۹/۱۵ با آقای رنجبران (مشاور پایه) جلسه ای گذاشتیم و قرار شد از آنجایی که اردو ها و فعالیت های فوق برنامه ضعیف واقع شده است، برای اردوی بلند مدت که یکی از فعالیت های مهم در هر پایه است، برنامه ریزی انجام دهیم تا خیلی خوب برگزار شود و جای هیچ ایرادی نداشته باشد.

برای این کار پیشنهادی مطرح شد و آن این بود که یک برگه نظر سنجی مبنی بر این که بچه ها دوست دارند چه فعالیت هایی در طی اردو انجام شود طراحی کنیم و آن را در بین بچه ها پخش کنیم و در بین آنها بهترین ها، پرطرفدار ترین ها و قابل انجام ها را انتخاب کنیم و در برنامه اردو بگذاریم و برای انتخاب آنها از دو نفر از معلمین که سابقه برنامه ریزی اردو های مدرسه را دارند کمک بگیریم  و چندی از دانش آموزان را به عنوان نماینده از همه بچه ها در این انتخاب شریک کنیم.

پس از آن برگه نظر سنجی را طراحی کردیم و در روز دوشنبه آن را چاپ و تکثیر نمودیم تا در روز سه شنبه و در زنگ مشاوره آن را بین بچه ها پخش کنیم.

همچنین قرار شد تا علی انیسی و پارسا پارسا منش بر روی نشریه کار کنند و برای آن مطلب تهیه کنند تا آن را به چاپ رسانده و در مدرسه بزنیم.

همچنین اطلاعاتی در مورد محل اردو و مکان اسکان و فعالیت هایی که خود مدرسه برنامه ریزی کرده کسب کردیم تا برنامه های خودمان را متناسب با آنها بچینیم. همچنین قرار شد از آنجایی که بعضی از معلم ها در بعضی فعالیت ها خیلی خوب کمک و عمل می کنند آنها را به اردو دعوت کنیم، البته هنوز چون فعالیت ها معلوم نشده این معلمان هم معلوم نشده اند.

 

 

کلاس ۲۰۱:

آراد دل آرام …… مستند ساز

البرز بابازاده …… رهبر

ابوالفضل محمودیان …… ایده پرداز

آرمان سینایی …… امور مالی

امیر رضا خانی …… روابط عمومی

جلسه ی پیش گروه ها راجع به پیش روی در حل مشکل سخن گفتند و آقای شیخی پیشنهاداتی به گروه ها دادند و روند آن ها را تا حدی بررسی کردند. در هفته ای که سپری شد، گروه ما قرار بود که با مدیر صحبت کند که شوربختانه این کار را انجام دادیم.در واقع وارد فاز اجرایی شدیم. جناب مدیر از این که ما این مساله را با ایشان مطرح نمودیم، خوشحال شدند و همکاری با ما در حل این مشکل را قبول کردند. ایشان فرمودند که دو نفر روی بوفه ی نظارت دارند و گفتند من به این دو نفر می گویم که قیمت و بهداشت بوفه را مورد بررسی قرار دهند.ایشان اضافه کردند که حتما پیگیر باشید و عرض کردند که در نشریه یا وبلاگتان حتما مطلبی در این باره بگذارید. به غیر از این که فقط با مدیر صحبت کنیم، خود گروه هم جلساتی درباره ی مشکل گذاشت. به طور خلاصه در حال بهبود این مشکل هستیم و امیدواریم که آقای مدیر به همکاریشان ادامه بدهد. از آقای کامبیز تاجیک به خاطر گرفتن عکس ها و همکاری وی سپاس گذارم.

با سپاس فراوان

کلاس ۲۰۱:

 

نام گروه : آب سرد کن

نام اعضای گروه و وظایف آن ها:

مدیر گروه : امیر ارسلان شاه علیزاده

مستند ساز : کامبیز تاجیک

روابط عمومی : حسین بیک

ایده پرداز : علی گودرزی

مسئول امور مالی : هامان باقریان

با سلامی دوباره خدمت گروه پویش و کسی که این گزارش را میخواند!

با مستند شماره ۳ گروه آب سرد کن در خدمتیم!! در آخرین زنگ پویش که در سه شنبه ای که گذشت(مورخ ۱۰ آذر) با همراهی آقای شیخی (معام پویش) و بچه های کلاس درباره آخرین وضعیت گروه ها و پیشرفتشان صحبت کردیم. از گروه ما نیز حسین بیک(روابط عمومی) و ارسلان شاه علیزاده(مدیر گروه) برخاستند ودرباره ی آخرین وضعیت کلی گروهمان و پیشرفت هایش صحبت کردند.

طبق آنچه در مستند قبل به آن اشاره شد اعضای گروهمان در چند جلسه اخیر در حال بحث در مورد تخمین قیمت ها و مشکلات مالی بودند. برای همین نیاز بود که ما بدانیم که کدام قطعات آبسرد کن را باید بخریم تا بتوانیم هزینه مصرفی جهت تعمیر آبسرد کن را حساب کنیم .

از این رو مدیر مالی و اعضای گروه پس از یک گفت و گوی کوتاه با دبیر حرفه و فن(آقای مرشدی) سپس با هم جلسه ای در روز یکشنبه همین هفته گذاشتند و با توجه به سخنان آقای مرشدی تلاش کردند تا حدس بزنند احتمال خرابی کدام قطعات بیشتر است

 

 

پس از آن یک کار عملی توسط هامان باقریان (مسئول امور مالی) گروه انجام شد و آن این بود که او پس از این جلسه با توجه به اینکه هدف تامین بودجه و تخمین دقیق آن است به محل فروش قطعات مورد نظر رفت و بیشتر قطعاتی را که احتمال میروند نیاز به تعویض داشته باشند را قیمت کرد.

پس از آن  تخیمن حدودی قیمت طی جلسه ای انجام شد اما مشکل نبود بودجه کافی است که انتظار میرود به زودی بر طرف شود و حالا تنها قسمت تامین بودجه باقی مانده تا پروژه کاملا عملی شود.

 

کلاس ۲۰۲:

 

ما با نامه که اقای میردامادی نوشتند و امضا کردند با اجازه ی اقای جیحون توانستیم به اتاق تکسیر برویم.ما وقتی وارد شدیم مسئول اتاق تکسیر را دادیم و او به سوالات ما جواب داد.ما از او پرسیدیم که ایا دستگاه پرینت مشکل دارد؟او جواب داد که خیر و او در مورد مشکل گفت.ایشان فرمودند:بودجه ی مدرسه کم است و نمی تواند کاغذ زیادی در اختیارشان بگذارد پس مجبورند کهبرای بچه ها پرینت نگیرند.یک مشکل دیگر این است که دستگاه چاپقدرت این را ندارد که برگه های بسیار زیادی را کپی بگیرد.مثلا ایشان فرمودند که یک روز معلمی با نام  س.ق ۷۰۰۰ برگه را به ان ها گفت که کپی بگیرند و برای همین است که در بعضی قسمت ها از برگه ها جوهر کمرنگ بوده یا اصلا نیفتاده است.ایشان راه حلی را هم ارائه دادند:معلم ها برگه های مورد نظر خود را داخل سایت بگذارند و بچه ها با مراجعه به سایت مدرسه ان را کپی بگیرند.

وظایف:علیرضا صفری(خودم(مستندساز))-امیرمحمد سلیمی(امور مالی)-اراد ملکی(ناظر)-کیارش کیامرثی(تایپیست)-محمد سجاد رزاقی(سر گروه)

و فعالیت هر شخص هم این چنین بود با هم به اتاق تکثیر رفتیم.

 

 

 

کلاس ۲۰۴:

برنامه استفاده از سالن و حیاط مدرسه

 

طبق صحبت هایی که جلسه گذشته با آقای محمدی(دبیر ورزش) شد، مسئولین مدرسه خود به دنبال تغییر برنامه استفاده از سالن و حیاط مدرسه هستند پس تنها کار باقیمانده ما مربوط به گروه مالی می شود برای تعمیر میزهای پینگ پنگ.

 

کلاس ۲۰۲:

سلام.

ما در این هفته قیمت های وسایل مورد نیاز خود را تهریه کردیم:

برای سوسک ها دو روش وجود دارد : ۱٫ استفاده از مواد سمی ۳۵۰۰۰ تومان ۲٫استفاده از حشره کش برقی ۱۵۰۰۰ تومان. که ما روش ۲ را انتخاب کرده ایم.

برای هوای گرم و مرطوب آشپزخانه تصمیم گرفتیم که از هواکش هایی استفاده کنیم که قیمت انها ۱۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰ تومان است که حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان کافی است.

برای دودی که در هنگام درست کردن غذا ایجاد میشود نیز به هود احتیاج داریم که قیمت آن از ۱۰۰۰۰۰ تومان تا ۴ میلیون تومان است که ما چیزی حدود ۶۰۰۰۰۰ تومان احتیاج داریم.

درکل ما تمامی کار هارا به جز مرحله اجرایی انجام داده ایم و فقط باید پول لازم تهیه شود.

اعضای گروه : امیر سجاد یزدانخواه – حسین بخشایش – علی حیدری – نیما عبدالکریمی – مهدی تیموری .

تیموری و عبد الکریمی در این هفته کاری نکردند.

 

 

کلاس ۲۰۲:

گزارش کار پویش خرابی سایت

گزارش جلسه:

برای ابلاغ مبلغ دقیق به گروه مالی برگه ای تهیه شد از لیست وسایل مورد نیاز و قیمت های آن ها که در ادامه گزارشی از برگه گذاشته خواهد شد.

این مبالغ به گروه مالی ابلاغ شده و انتظار می رود که هر چه سریع تر پول مورد نیاز را به گروه برنامه ریزی و کار تحویل بدهد.

حال قیمت ها را در زیر خواهیم آورد:

سیمان ؛ ۴۰ کیلو ؛ ۵۲۰۰ تومان ؛ یک عدد                ۵۵۰۰ ت.

رنگ روغن براق ساختمانی ؛ ۲ کیلو ؛ ۱۴۵۰۰ تومان ؛ دو عدد                ۲۹۰۰۰ ت.

تینر ممتاز ۱۰۰۰۰ ؛ ۴ لیتر ؛ ۱۴۰۰ تومان ؛ چهار عدد                ۷۰۰۰ ت.

قیمت کل : ۴۱۵۰۰ ت.

گروه مالی راه دیگری پیشنهاد داد که از نظر مستند ساز مورد قبول نیست حال این موضوع به کلاس خواهد رفت تا درباره ی درستی یا نادرستی آن تصمیم گرفته شود.این موضوع به شرح زیر است:

((از هر فرد گروه پول اندکی گرفته شود تا حساب بانکی ساخته شود ))

حال آیا این راه قبول است یا نه،به سمع و نظرتان خواهد رسید.

گزارش پیشرفت:

تا رسیدن به مرحله  اجرایی (که در نهایت یک هفته طول می کشد یا کار یک هفته است) فقط تحویل پول باقی مانده:۷۵%(۱۰%=پول _ ۱۵%=کار)

وظیفه ی اعضا و فعالیت آن ها :

تهیه ی قیمت ها: علی رحیمی اکبر

تهیه ی جدول : متین محمودی

هماهنگی اعضا : آریا راستگو

تهیه ی گزارش : محمد شهاب الدین دانشور

تعیین مقدار مورد نیاز از هر وسیله : صدرا احمدی

کیفیت کار :

کار ها را به نحو احسن انجام داده اند جز گروه مالی که توقعات را برآورده نکرد.هر چند توقعات زیاد است.

 

 

کلاس ۲۰۴:

اعضای گروه: کسری رضائی                               ایلیا شیراوند

محمد علی طاهری                       محمّد مشهدی رفیعی

سپهر نوروزی

در گزارش قبلی به این نتیجه رسیدم که بهتره از

درزگیر و پرده دوم نازک

استفاده کنیم

پیشرفت ها:

اندازه مورد نیاز:

افراد گروه با استفاده از متر اندازه مورد نیاز پرده و درزگیر را بدست آوردیم :

 

 

 

 

 

قیمت ها:

از دانش آموزان کلاس(۴/۲) خواستیم که؛ هر که، که می تواند قیمت یک پرده نازک و درزگیر را بگیرد. خوش بختانه تعدادی از دانش آموزان همکاری کردند و ما توانستیم قیمت ها را بدست آوریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموع هزینه وپیشرفت مالی:

برای پرده به حداقل ۳۵۰ هزار تومان اهتیاج داریم وبرای درزگیر حداکثر به صد هزار تومان احتیاج داریم پس حداقل به ۴۵۰ هزار تومان احتیاج داریم که هزینه هایی مانند چوب پرده و گیره و اینها نیاز داریم که ۱۵۰ تومان برایش در نظر گرفتیم در کل حداقل بودجه مورد نیاز گروه ۶۰۰ هزار تومان است.

 

ایلیا شیرآوند مسعول مالی گروه به همراه گروه مالی کلاس پیش مسعولین مدرسه رفتند و متوجه شدند که مدرسه پول زیادی نمی دهد و باید به دنبال اسپانسر باشند و قرار است در جلسه ای با اولیا این کار را بکنند .

 

کلاس ۲۰۵:

متاسفانه همانطور که این دوست عزیز(پارسا زارع زاده)گفت مدرسه همکاری نمی کند و برای ما و تمامی گروه ها جذب اسپانسر به جز مدرسه بسیار سخت است اما خبر خوبی هم هست و آن این است که یکی از اعضای گروهمان(پارسا پیشگوی)با مدیر صحبت کرده است و ایشان تحت تاثیر قرار گرفته که خبر خوبی است برای ما و گروهمان چرا که باعث می شود امیددر ما بیشتر گردد.

هدف بعدی ما این است که رابطه ی مستقیم  خود را با مدیر بیش تر کنیم و با توضیح تمام نیازهایمان بتوانیم بودجه ی خوبی بدست آوریم.

 

 

کلاس ۲۰۱:

در گروه ویروس کامپیوتر ها طبق گفته ای که از سرگروه شکرانی گرفته ام امروز مصادف با دوشنبه ۲۳/۹/۱۳۹۴ کار اجرایی کامل شروع شده و تا حد بسیار خوبی پیش خواهد رفت . سرگروه به من این اطمینان را داد که تمام تلاشش را در زمینه انجام مرحله اجرایی کار انجام خواهد داد و به نظر می رسد که این اتفاق خواهد افتاد. بچه های گروه ویروسی بودن کامپیوتر ها تمام تلاش خود را برای حل این موضوع می کنند.

با تشکر، مستند ساز گروه ویروس کامپیوتر ها

محمد مهدی وجدانی

 

کلاس ۲۰۱؛

آراد دل آرام …… مستند ساز

البرز بابازاده …… رهبر

ابوالفضل محمودیان …… ایده پرداز

آرمان سینایی …… امور مالی

امیر رضا خانی …… روابط عمومی

جلسه ی پیش روند پیشرفت گروه ها را مورد بررسی قرار دادیم و پیشنهادات و انتقاداتی در مورد مشکل هر گروه بیان کردیم.سپس به انجام بازی ای مشغول شدیم که بدین صورت بود که ابتدا به هر گروه یک تکه مقوا می دادین و سپس آن گروه با استفاده از مقوا، شکلی می ساخت و آن را روی آب قرار می داد و سپس تعدادی شیر پاکتی روی آن می گذاشتیم و مقوا باید آن ها را تحمل می کرد.

در هفته ای که گذشت، به دلیل تعطیلی های بسیار و مریضی چندی از اعضای گروه، موفق به پیشرفت در حل مشکل نشدیم و عاجزانه خواهش دارم که ما را مورد عفو قرار بدهید. در هفته ی بعد که به گمانم هفته ی آخر باشد، در حد توانمان مشکل را پیش می بریم.

با سپاس بسیار!

 

 

کلاس ۲۰۳:

عنوان پروژه:حل مشکلات سالن ورزش

اعضای گروه(وظیفه):

سپند باوفا(سرگروه-مسئول مالی)-سهیل نظری(مسئول مستندسازی)-محمدسهیل علیگل(سخنگو)-امیرحسین مروجی(سخنگو)-کیارش مجدی(مسئول کارهای تبلیغاتی)

شرح کارهای انجام شده در ظول هفته:

بودجه برای خرید وسایل تهیه شد اما نه توسط گروه مالی بلکه اعضای گروه ما انقدر کوشا به اعتراض به مسئولین پرداخت تا بالاخره مدرسه مجبور شد که بودجه ما را بپردازد

ما به علت زیاد بودن پروژه  و دیر تهیه شدن بودجه و البته بدشانسی  نیاز به کمی زمان دارد  که ما از شما درخواست داریم که تا پایان امتحان های دی ماه به ما مهلت دهید تا تمام مشکلات سالن ورزش به طور کامل حل شوند این هفته تمام وسایل مورد نیاز تهیه شده  و اضافه میشوند

ورزشیارها مشخص شدند کارخود را شروع کردند  که برنامه انها به شرح زیر است:

روزها   پینگ پونگ    والیبال و بسکتبال      فوتبال

زوج    امیرحسین       محمد مهدی            علی براتی

مروجی        شکرانی

فرد       ارش اسحاقی    علی عطایی        محمد مهدی شکرانی

که ورزشیارها به صورت نامحسوس کارخود را اغاز کرده اند و به محض درامدن سالن ورزش از حالت تعطیل به صورت اشکارا انها به بچه ها معرفی شده و مسئولیت خود را اغاز میکنند

تعمیر میزهای پینگ پونگ و فوتبال دستی به علت مصدومیت اقای مرشدی ایشون تا پایان امتحانات از ما فرصت گرفتند و ماهم ناچارا دادیم و امیدواریم شماهم به ما بدهید تور پینگ و فوتبال جایگزین شدند!!!! همه چیز خوب است و ما تنها کمی زمان میخواهیم امیدوارم کامروا باشید

 

 

 

کلاس ۲۰۱:

نام گروه : شیر آب(آبسرد کن قدیمی)

نام اعضای گروه و وظایف آن ها:

مدیر گروه : امیر ارسلان شاه علیزاد

مستند ساز : کامبیز تاجیک

روابط عمومی : حسین بیک

ایده پرداز : علی گودرزی

مسئول امور مالی : هامان باقریان

با سلامی دوباره خدمت گروه پویش و کسی که این گزارش را میخواند!

با مستند شماره ۴ گروه آبسرد کن قدیم دوباره در خدمتیم! در جلسه قبل زنگ پویش باز هم مثل قبل بچه ها روند پیشرفتشان را توضیح دادند و مثل همیشه باز هم پیشنهادات و انتقاداتی رد و بدل شد . پس از آن یک بازی انجام دادیم که اینگونه بود که به کمک یک کاغذ گلاسه A3 ما میبایست قایقی میساختیم که بیش ترین تعداد ظرف شیر را رویش نگهدارد به طوری که شناور باشند.که گروه ما  خوشبختانه توانست قایقی بسازد که همه ی لیوان شیر ها را تحمل کرد.حالا ادامه کار اصلی پس از آن را میگویم.

تا آنجایی که در مستند قبل پیش رفته بود مشکل ما تامین بودجه و مشکلات مالی بود که هر جوری شد حلشان کردیم.پس در روز چهارشنبه به پیش اقای فلاح رفتیم تا آبسرد کن مدرسه را در اختیار ما بگذارند ولی ایشان با عصبانیت گفتند که به هیچ وجه آبسرد کن را در اختیار ما نمیگذارند و حتی نمیگذارند ما به آن دست بزنیم . ما هرچه به ایشان گفتیم که فقط میخواهیم مشکل آبسرد کن را درست کنیم باز هم ایشان قبول نکردند و گفتند حتی اگر مشکل دارید میتواند با معلم های پویش مسئله را درمیان بگذارند.در زیر عکس هایی مربوط به رد پیشنهاد ما توسط ایشان را میبینید.حتی نزدیک بود ایشان ما را به خاطر اصرار زیادمان مورد ضرب و شتم قرار دهند.

 

پس از آن ما مسئله را با معلم پویش بلافاصله در میان گذاشتیم و در نتیجه آن هدف گروه ما به تامین سر شیر برای آبخوری حیاط تغییر کرد .

بالاخره پس از چند روز تعطیلی روز یکشنبه دوباره اعضای گروه جمع شدند و مشکل آبخوری بررسی شد.

مشکل این است که همان طور که میبینید در عکس دو تا از شیر ها سر ندارد که باز و بسته شود و در نتیجه ان شیر ها بلااستفاده مانده اند.

پس از آن قرار شد که مسئول مالی خودش دو عدد در یا سر شیر برنجی تهیه کند تا مشکل حل شود.

 

 

کلاس ۲۰۲:

علی انیسی: پخش و جمع آوری برگه های نظر سنجی کلاس ۲/۱

فراز قریشی: پخش و جمع آوری برگه های نظر سنجی کلاس ۲/۲

علی بداقی:پخش و جمع آوری برگه های نظر سنجب کلاس۲/۳

پارسا پارسامنش:پخش و جمع آوری برگه های نظر سنجب کلاس۲/۴

احمدرضا نگهبان:پخش و جمع آوری برگه های نظر سنجب کلاس۲/۵

در روز یکشنبه مورخ ۹۴/۹/۲۲ به سر کلاس ها رفته و برگه های نظر سنجی را که روز سه شنبه(۹۴/۹/۱۷) داده بودیم را جمع آوری کردیم.

متاسفانه به غیر از پنج نفر که همان روز سه شنبه برگه هایشان را دادند و یک نفر که یک شنبه برگه اش را تحویل داد  کس دیگری برگه نظر سنجی را تحویل نداد.

در روز دو شنبه مورخ ۹۴/۹/۲۳ در جلسه ای که با آقای رنجبران داشتیم طبق نظر آن شش دوست عزیز برنامه ریزی اردو را انجام دادیم. همچنین زمان اردو هنوز دقیق معلوم نشده و در این باره می بایست با آقای سازگار گفت و گو کنیم تا یک روز به زمان اردو اضافه گردد:

صبح روز اول:اصفهان گردی شامل بازدید از عالی قاپو، میدان نقش جهان،…

عصر روز اول:بازدید از باغ پرندگان و موزه تاریخ طبیعی

صبح روز دوم تا حوالی ظهر یک برنامه ویژه که قرار است مخفی بماند(!)

عصر روز دوم: رفتن به بازار و خرید

اگر روز سومی هم باشد، در این روز به مسابقات ورزشی خواهیم پرداخت

صبح روز چهارم:استخر

ظهر روز چهارم:اختتامیه و بازگشت به تهران

همچنین در شب های اردو به بازی های جمعی مانند زوو یا … خواهیم پرداخت و برنامه نشست با دبیران و گفت و گو آزاد را نیز خواهیم داشت.

طبق این برنامه ریزی یک لیستی از معلمین هم مشخص خواهند شد که از آنها به اردو دعوت می شود.

 

کلاس ۲۰۴:

مشکل:زنگ ورزش

پیشرفت کار:

در این هفته با مدیر صحبت شد و قرار شد که ایشان با معلم ها هماهنگ کنند تا سوم ها وارد زمین نشوند.

اگر این کار نیز فایده نداشت نزد اقای صبحانی رفته و مطمئنا کار را حل میکنیم.

همه ی افراد با مدیر صحبت کردند.

 

کلاس ۲۰۲:

ما با جلسه ای که گذاشتیم قرار شد برگه ای را در مدرسه در رابطه با این موضوع بچسبانیم البته باید اجازه می گرفتیم که پیش اقا ی نیکنام رفتیم و ایشان گفتند که باید پیش اقای سبحانی برویم اما ما در این چند روز اصلا اقای سبحانی را پیدا نکردیم.

وظایف:علیرضا صفری(خودم(مستند ساز))-اراد ملکی(ناظر)-محمد سجاد رزاقی(مدیر)-کیارش کیامرثی(تایپیست)-امیر محمد سلیمی(امور مالی)

در طول هفته اقای رزاقی زحمت برگه ها را کشیدند.

 

 

 

کلاس ۲۰۴:

 

آزمایشگاه شیمی(گزارش ۴)

ما در این هفته به دلیل تعطیل بودن ۵ شنبه ها و نبودن معلم های شیمی در بعد از ظهر ها و خطرناک بودن آزمایشگاه ما نتوانستیم آزمایشگاه را تا حدی کامل تمیز و مرتب کنیم اما قرار است در روز سه شنبه یعنی ۲۴ آذر ماه به آزمایشگاه شیمی برویم و آنجا را تا حدی پاکیزه و مرتب کنیم و عکس هایی از آزمایشگاه بر­داریم. به طور کلی همه چیز به نوعی مرتب است و تنها نیاز به کمی کار بیش تر دارد تا به اتمام برسد.

 

 

 

کلاس ۲۰۵:

 

ما نتوانستیم از بالا پشت بام عکس بگیریم زیرا درش قفل بود و اجازه نداشتیم.امیر مسعود بنار با مدیر صحبت کرد برای انجام کارمان وباید با  گروه نیمکت همکاری کنیم تا هر نیمکتی که سالم است را در اختیار آنان قرار دهیم و هر کدام که خراب بود را تکه تکه کنیم و بفروشیم و هر وقت آن جا تمیز شد بخشی از آنجا که قرار بود تبدیل به کتابخانه شود را محمد چون آشنا دارد کتاب میخرد و آنجا را پر میکند البته این هنوز قطعی نشده است و نقشه ی نیروگاه منتفی شد و دیگر تصمیم گرفتیم این کار را نکنیم ان شاءالله هفته های بعد با اجازه ی مدیر عکس میگیریم و این هفته به دلیل تعطیلات وقتمان کم بود وبه همین دلیل کار های انجام شده به من ابلاغ نشد ان شاءالله در مدرسه کامل تر توضیح خواهیم داد.

با تشکر از زحمات شما

 

 

کلاس ۲۰۵:

ما خودمان با اجازه ی مدیر به بالا پشت بام رفتیم وآن جا را تا حد خیلی خوبی مرتب کردیم و یک جا را به عنوان انباری و یک جا را به عنوان کلاس سفالگری ودوکلاس را هم به عنوان کلاس مرتب کردیم و صندلی هایش را چیدیم و تخته اش را هم گذاشتیم و برای آنجا نیز پریز در نظر گرقتیم (برای نور دهی در کلاس) در ضمن امیر رضا طهماسب زاده نیز در این کار به ما کمک خوبی کرد وما نظرات معلمانی مثل آقایان آقایی و مرشدی را می پرسیم و اگر گروه نیمکت نیز با ما هم کاری کند نیم کت های مورد نیازشان را بردارند تا ما بقیه اش را به کمک مدرسه یا خودمان بفروشیم چون در آن جا نیمکت های خوب و مناسب نیز میباشد در این جلسه محمد رحیمی رهبری گروه را بر عهده داشت و کارش را هم بسیار خوب انجام داد و خودش نیز از لحاظ فیزیکی کمک کرد و به علت زمان کمی که در اختیار داشتیم {(در حدود ۳۰ دقیقه ) چون به خودمان اجازه نمیدادند و کسی که با ما فرستادند هم می خواست سریع برود} نتوانستیم کل آنجا را تمیز کنیم و کمی از کار باقی ماند که ان شاالله در این هقته به اتمام میرسد و فردا هم عکس ها را برایتان میفرستم و یکی از ایده ها برای امور مالی فروختن نیمکت هاست

 

 

کلاس ۲۰۵:

این هفته، تلاش های ما برای جلب رضایت مدرسه ادامه داشت و سعی نمودیم بودجه ی خود را از مدرسه بگیریم اما نا موفق بودیم.

اما دوشنبه رئيس گروه (امیر رضا طهماسب زاده) در مدرسه ماند و متوجه شد که نیمکت هاس سالمی در آنجا وجود دارد که استفاده نمی شود. او با ما این مسئله را طرح کرد که میتوانیم اعلامیه ای بزنیم و از کسانی که نیمکت شان مشکل دارد بخواهیم که بیایند پیش ما و نیمکتشان را با نیمکت های سالم پشت بام عوض کنیم تا مشکلشان حل شود. اگر اینگونه عمل کنیم تمام نیمکت های خراب به پشت بام منتقل می شود و چون پشت بام چه در حالت فعال و چه در حالت غیرفعال نیمکت سالم نیاز ندارد کاملا منصفانه است. حال باید با گروه پشت بام و مدیریت مدرسه هماهنگ کنیم تا کار انجام شود.

 

کلاس ۲۰۲:

۱_ گزارش جلسه:

برای انجام کار همانطور که در گذشته ذکر شد نیاز به تقریبا ۵۰۰۰۰۰ ريال نیاز داشتیم و همچنین باید با فردی که به کار های فنی مسلط هماهنگ می کردیم .

آن قستی که در اختیار گروه بود انجام شد و با دو نفر(آقای نظری و آقا مجتبی)هماهنگ شد از این دو نفر یکی از زیر کار شانه خالی کرد اما دیگری با اصرار فراوان پذیرفت و باعث شادی گروه شد اما ایشان گفتند که باید خود مصالح را بیاورید و ما چون با آقای فلاح هماهنگ بودیم ؛ پذیرفتیم.

چقدر پول می خواستین.و ما در حالتی آشفته گفتیم :۵۰۰۰۰ تومان.

ولی گروه مالی تازه در پی گیر آوردن پول رفته بود و کار ما روی زمین ماند

 

۳_فعالیت اعضا:

آریا راستگو و صدرا احمدی (هماهنگی با کار بلدان !)

محمد شهاب الدین دانشور (مستندسازی)

بقیه (بیکار)

۴_کیفیت کار:

من خودم به شخصه به شدت از گروه مالی ناراضی ام اما ناراضی بودنم چه سودی دارد. کار بقیه اعضا خوب بوده اما چه سود که فرجام نداشتیم .

کلاس۲۰۵ :

۱-توضیح مشکل:

مشکل ما خراب بودن تخته هاست که بعد اینکه چیزی می نویسیم دیگر پاک نمی شود و حتی هر از گاهی نمی توان چیزی نوشت واین می تواند سرعت معلم را موقع درس دادن پایین بیاورد و در درس دادن او و درس خواندن بچه ها مشکل ایجاد کند.

۲-پیشرفت های کار:

ما تصمیم هفته ی پیش را سعی کردیم حل کنیم ولی از آن طرف مدیر به ما اجازه ی تعویض تخته ها را نداد.

ما حتی از معلمان نظرسنجی کردیم ولی باز مدیر مخالفت کرد.

حتی مدیر اجازه رنگ زدن تخت ه ها را نیز نداد چون فکر می کرد تخته ها سالمند.

در کل ما تصمیم گرفتیم بچه ها را شیفتی مسؤل کنیم که تخته را تمیز کنند.

(از راه حل های اولیه ی ما)

۳-گزارش جلسه:

گروه ما همکاری نکردن مدرسه را گفت ولی معلمین کمی مشکل ما را بی اهمیت گرفتند.

بعد آن باید قایقی می ساختیم که بتواند بیشترین وزن را تحمل کند و گروه ما نتوانست مقام بیاورد.

۴-وظیفه ی هر یک از اعضاء :

علی منادی طبری(سر گروه):مسئول مالی

محمد مهدی عباسی و امین روشنی:ایده پردازی

محمد مهدی طاهری و سایرین اعضای گروه:نیرو ی کاری

مهراد افشاری:مستند سازی و ایده پردازی

 

۵-فعالیت های هر عضو در طول هفته:

محمد مهدی طاهری و مهراد افشاری:گشتن راه حل برای راضی کردن مدیر

محمد مهدی عباسی :نظرسنجی از معلمان

امین روشنی:کمک به مهراد افشاری و محمد مهدی طاهری

علی منادی طبری:هم فکری و تغییر دوباره ی تصمیم گروه

 

 

 

 

 

 

کلاس ۲۰۱:

به نام خدا

طرح:گم شدن وسایل در مدرسه

گم شدن وسایل به چند دلیل میتواند باشد:

تنبلی دانش آموز:بعد گم شدن به دنبال وسیله خود نمیگردد و وسیله گم میشود.

بی حواسی دانش آموز:دانش آموز توجه خاصی به وسایل خود ندارد.

شوخی نابجای دانشآموزان با هم: در این نوع شوخی دانش آموز وسیله دوستش را پنهان میکند و در آخر در کل وسیله غیب میشود(گم میشود)

راه حل :

طبقه بندی وسایل گم شده در مدرسه اولین قدم بود.

سه طبقه:

۱-لوازم بدون ارزش مادی و معنوی ندارند:شامل مداد.خودکار.تراش.اتودو… که ارزش زیادی ندارند.

برای این وسایل صندوقی تهیه میشود و پس از مدتی اگر تحویل صاحبش نشد به استفاده ی عموم میرسد.

۲-لوازم بدون ارزش مادی و دارای ارزش معنوی:مانند دفتر.جزوه.کتاب و…

در دفتر دبیران یا دفتر ناظم یا هر جایی که دانش آموز بدون اجازه حق ورود به داخل آن را نداشته باشند و در این مکان ها جایی برای قرار گیری وسایل داشته درست میکنیم و مسئول مکان با توجه به اسم نوشته شده روی دفتر یا کتاب به دانش اموز صاحل ان تحویل میدهد.

۳-وسایل دارای ارزش معنوی و مادی:مانند انواع فلش .کاپشن.دوربین.و وسایل گران قیمت .

برای این وسایل گران یا با ارزش.برد مصوصی تعبیه میشودو ان ها را به دو بخش تقسیم میکنیم.

یک بخش کسانی که چیزی را گم کردند و بخش دوم کسانی که ایایی را پیدا کردند.هردو گروه میتوانند خصوصیات یا مژدکانی و… را در قسمت خود بنویسند.

این کارها نیاز به فرهنگ سازی دارد و باید از خودمان این فرهنگ سازی را شروع کنیم و پس از درست کردن خودمان با آیات و حدیث ها و تبلیغات بچه ها را با فرهنگ کنیم(فرهنگ سازی)که در  پایین توجیح داده شده

ایه ها و حدیث هایی تایپ شده و پرینت گرقفته شده است و فردا سه شنبه به در و دیوار نصب میشود.
اعضای گروه:
۱-محمد امین صباغی:رهبر
۲-نوید فتحی:مستند ساز
۳علی اکبر قراگوزلو:ایده پرداز
۴-سهیل حسینی:امور مالی
۵-محمدرضا رفیعی:روابط عمومی

کلاس ۲۰۱:

گروه ویروس کامپیوتر ها

 

این هفته تقریبا از لحاظ اجرایی کاری صورت نگرفته

 

است . نه ویروس کامپیوتر ها   با آنتی ویروس حذف شده

 

است  و نه ویندوز  کامپیوتر ها تعویض شده است.البته

 

متاسفانه.

 

این مهم و اصلی عامل گروه اعضای بین هماهنگینا

 

جانب از  شاید و  سرگروه سوی از شاید ، استاتفاق

 

دیگری .

 

می نظر به و است، نرفته پیش کار متاسفانه حال هربه

 

آینده روز سه  دو  در   پذیرد انجام بخواهد کاری اگررسد

 

خواهد بود.

 

جمعه  روز   در   شما برای گروه نهایی کار وتصمیم

 

همین هفته(۴/۹/۱۳۹۴) ارسال خواهد شد.

 

با تشکر ،

 

مستند ساز گروه ویروس کامپیوتر ها،

 

محمّد مهدی وجدانی

 

 

کلاس ۲۰۱:

نام گروه : شیر آب(آبسرد کن قدیمی)

نام اعضای گروه و وظایف آن ها:

مدیر گروه : امیر ارسلان شاه علیزاد

مستند ساز : کامبیز تاجیک

روابط عمومی : حسین بیک

ایده پرداز : علی گودرزی

مسئول امور مالی : هامان باقریان

با سلامی دوباره خدمت گروه پویش و کسی که این گزارش را میخواند!

با مستند ٥ يا اخرين مستند گروهمان در خدمتيم!

طبق هميشه ابتدا از جلسه قبل برايتان بگويم.

در سه شنبه ي پيش بچه هاي كلاس دوباره با معلمان بحث كردند و معلمان هشدارشان را در مورد فرصت كمي كه باقي مانده جهت حل مشكل دادند.بعد از ان از هر گروه خواستند هر انچه در طول اين داستان جهت حل مشكل بر ماگذشت و همراه با توصيه هايي روي يك برگه A3 بنويسيم تا بچه هاي سال بعد ان را بخوانند.

و اما گروه ما…

در روز پنجشنبه ي همان هفته علي گودرزي و ارسلان شاه عليزاده در طي زنگ دوم و سوم رفتند و دو عدد شير اب تهيه كردند .سپس در طي زنگ هاي بعد ابتدا فلكه آب را بستند و شروع به تعويض دو تا از شير ها كه مشكل داشتند كردند و سرانجام دو شير خراب با دو شير اب نو تعويض شدند و الان همه ي شير هاي آب خوري به همت و پشتكار اعضاي گروه ما  و صد البته ياري خدا قابل استفاده هستند و مشكل كمبود  شير ابخوري ديگر در مدرسه ما وجود ندارد و برطرف شد.

متاسفانه من در ان روز دوربين به همراه نداشتم كه از شاهكارمان عكس بگيريم و متاسفانه در روز هاي بعد هم به علت الودگي هوا و تعطيلي ها نتوانستم از شير هاي جديد نصب شده عكس تهيه كنم.

اما مهم اين است كه پروژه ما هم اكنون به اتمام رسيده و تمامي دانش اموزان از ان بهره مند نيز هستند!

افرادي كه ما را در اين راه ياري كردند:

خدا

اعضاي گروه

فروشنده شير آب

معلم هاي پويش!

 

کلاس ۲۰۵:

سلام.

من مهدی نوروزی و مستند ساز گروهم هستم. جلسه ی قبل گزارش را نفرستادم ولی در این ایمیل گزارش هر دو هفته را فرستادم. هم چنین مشکل گروه ما دستشویی های مدرسه بود.

هفته ی قبل:

در جلسه ای که در آن هفته بین اعضای گروه برگزار شد همه ی مشکلات را بررسی کردیم درباره ی ریز آن ها صحبت کردیم و درباره ی راه حل های پیشنهادی پیش رو بحث کردیم. پیشنهاد ها متفاوت بود و مهم ترین اشکال آن ها هزینه ی بالا بود.

در جلسه ی آن هفته ی پویش ما بهترین راه حل انتخاب شده برای هر مشکل را به آقای شیخی گفتیم و درباره ی آن ها بحث کردیم.

این هفته:

ما وارد فاز عملیاتی شدیم! ابتدا رفتیم با آقای فلاح صحبت کردیم که به ما گفتند بهتر است با شخص آقای نیک نام صحبت کنیم. بعد از چندین بار مراجعه و پیدا کردن فرصت مناسب و صحبت کردن با ایشان و توضیح دادن همه چی از اول! ایشان به ما جواب قطعی ندادند و گفتند باید خودشان از نزدیک مشکلات را ببینند و بعد درباره ی حل کردن آن ها صحبت کنند! ما هنوز منتظر جواب مدیر مدرسه هستیم…

 

کلاس ۲۰۵:

سلام.

من مهدی نوروزی و مستند ساز گروهم هستم. جلسه ی قبل گزارش را نفرستادم ولی در این ایمیل گزارش هر دو هفته را فرستادم. هم چنین مشکل گروه ما دستشویی های مدرسه بود.

در این هفته طی جلسات متعدد چند جانبه بین اعضای گروه تصمیم گرفتیم پیشنهاد های زیر را عملی کنیم اما به دلیل تعطیلی مدارس همه آن ها بهم ریختند:

در روز سه شنبه با همفکری گروه هزینه ی لازم برای تهیه ی سقف کاذب تخمین زده شد که هزینه ی آن هم بالا بود.

هم چنین همه ی سرویس های بهداشتی مدرسه بررسی شدند و مشکلات و لوازم مورد نیازهر یک مشخص شدند و حتی خریداری شد تا در اولین فرصت به خدمت سرویس های بهداشتی برسیم اما مدرسه تعطیل شد!!!

 

کلاس ۲۰۴:

شکل                                 هفته ۱:زنگ ورزش

 

نام و وظیفه ی هر فرد:

علی شریفی سرگروه
مهدی علیزاده مستند سازی
امیر محمد افتخار امور اجرایی
نوید ابراهیمی روابط عمومی
علی رضا ایلیادی امور مالی

گزارش جلسه:

در اولین جلسه تمام راه حل های قابل اجرا و معقولانه بررسی شد و اعضا راه حل هایی که از نظر انها خوب نبود را با دلیل حذف کردند.

پیشرفت کار:

همان طور که در بالا گفتم،گروه به بررسی و انتخاب راه حل درس پرداختند و در اخر راه حل های معقولانه تر انتخاب شدند.

وظیفه ی هر فرد:

همهی افراد به بررسی راه حل ها پرداختند .

همه ی افراد واقعا خوب کار کردند و راه حل های منطقی و خوبی را پیشنهاد دادند و راه حل های زیادی را نیز با دلایل معقولانه حذف کردند.

 

کلاس ۲۰۴:

شکل                                 هفته ۲:زنگ ورزش

کار های گروه:

در این هفته کار زیاد پیشرفت نداشت اما بچه ها کار هایی انجام دادند.

در این هفته با اقای محمدی دبیر ورزش صحبت کردیم .

قرار شد اقای محمدی اجازه ندهند سوم ها وار حیاط بشوند.

اقای محمدی تا نیمه های زنگ مانع ورود سوم ها به زمین و سالن شدند اما با افزایش تعداد سوم ها دیگر اقای محمدی کاری نکردند و ما هر چقدر به ایشان تذکر میدادیم ایشان فقط تایید میکردند .

پیشرفت کار:

این هفته ما توانستیم سوم ها را برای مدتی (نه کوناه و نه بلند)خارج از زمین نگه داریم و مدت بیشتری با خیال اسوده ورزش کنیم.

کار هر فرد:

نوید ابراهیمی  و مهدی علیزاده با اقای محمدی صحبت کردند

و امیر محمد افتخار و شریفی نیز به دنبال بررسی راه حل های دیگر بودند.

علیرضا ایلیادی در گروه مالی فعالیت میکردند.

 

کلاس ۲۰۴:

شکل                                 هفته ۳:زنگ ورزش

پیشرفت کار:

این هفته توانستیم کار هایی انجام بدهیم.

یک ربع اخر که سوم ها پایین امدند ما مانع ورود انها به سالن ورزش شدیم.(سوم ها وارد سالن شدند ولی ما به کمک اقای محمدی انها را از سالن بیرون کردیم.)

اما بعد از اینکه سوم ها از سالن بیرون امدند از وسط زمین رد می شدند که با چندین تذکر توانستیم انها را از زمین بیرون کنیم.

بعد از مدتی از اقای جیحون خواهش کردیم سوم ها را به سالن غذا خوری ببرند .اما ایشان با رفتاری زننده با ما برخورد کردند و همه ی سوم ها را به سالن ورزش فرستادند.

وظیفه ی افراد:

در این هفته همگی توانستیم سوم ها را از زمین و سالن بیرون کنیم ولی متاسفانه اقای جیحون تلاش های ما را ضایع کردند.

من و نوید ابراهیمی با اقای محمدی و اقای جیحون حرف زدیم و قرار شد از این هفته سوم ها وارد حیاط نشوند و به سالن غذاخوری بروند.

افتخار و شریفی نیز برای بیرون کردن سوم ها از زمین و سالن تلاش کردند.

علیرضا ایلیادی در گروه مالی فعالیت میکند.

:

 

کلاس ۲۰۵:

۱-توضیح مشکل:

مشکل ما خراب بودن تخته هاست که بعد اینکه چیزی می نویسیم دیگر پاک نمی شود و حتی هر از گاهی نمی توان چیزی نوشت واین می تواند سرعت معلم را موقع درس دادن پایین بیاورد و در درس دادن او و درس خواندن بچه ها مشکل ایجاد کند.

۲-پیشرفت های کار:

ما از مدیر و مسئولان مدرسه پرسیدیم که ببینیم کمک مالی می کنند که کمک نکردند.

در ضمن ما حتی  مراکز فروش تخته ها را گشتیم و به صرفه ترین را پیدا کردیم ولی به دلیل همکاری نکردن مدرسه تصمیم ما عوض شد.

ما تصمیم گرفتیم که تخته ها را رنگ بزنیم.

گزارش جلسه:

در این جلسه  گروه ها به نوبت آمدند و کار هایی که کرده بودند را می گفتند وگروه ما توانست بهترین تصمیم که خریدن تخته گچی بود بخریم.

ما در آن جلسه تصمیم گرفتیم که از مسئولین کمک مالی بخریم چون واقعا ما نمی توانیم پول همه ی تخته ها را جور کنیم.

۴-وظیفه ی هر یک از اعضاء :

علی منادی طبری(سر گروه):مسئول مالی

محمد مهدی عباسی و امین روشنی:ایده پردازی

محمد مهدی طاهری و سایرین اعضای گروه:نیرو ی کاری

مهراد افشاری:مستند سازی و ایده پردازی

 

۵-فعالیت های هر عضو در طول هفته:

مهراد افشاری:  نوشتن مستند

محمد مهدی عباسی :تلاش برای دریافت کمک مالی

امین روشنی: کمک به محمد مهدی عباسی

محمد مهدی طاهری و علی منادی طبری:هم فکری و تغییر تصمیم که با تایید اعضای گروه همراه بود.