photo_2016-06-02_15-40-22

برنامه‌ی انتخابپویا، در راستای کیفیت بخشی به فرایند هدایتتحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم و کمک به این دانش‌آموزان در جهت افزایش آگاهی، با هم‌اندیشی گروه پویش ( وابسته به الگوی تعلیم و تربیت قاف) و مؤسسه فلق طراحی و در هفته‌های گذشته، در مدارس متوسطه اول فرزانگان ۴ و علامه حلی ۲ تهران برگزار گردید.

در این برنامه‌، دانش‌آموزان با شبیه‌سازی فضای کاری واقعی، با حضور گروه کارفرمایان و متخصصین رشته‌های گوناگون، تلاش کردند به صورت گروهی به حل مسائل میان رشته‌ای که به ایشان واگذار شده بود بپردازند؛ بنابراین اولا با فضای واقعی کار و رشته‌ها آشنا شدند و ثانیا جنبه‌های گونان یک مسئله را دریافتند و علایق خود را در میان این جنبه‌ها، جستجو کردند.

همچنین با انجام تست‌های معتبر از جمله، آزمون رغبت‌سنجی، تیپ‌شناسی شخصیتی MBTI، هوش‌های چندگانه و ارزش‌ها، دانش‌آموزان به ویژگی‌های شخصیتی خود بیشتر آگاه شدند و این آزمون‌ها در روز برنامه برای دانش‌آموزان تحلیل شد.

دانش‌آموزان، پیش از حضور در برنامه، تمرین‌هایی جهت آمادگی در کارگاه‌ها انجام داده بودند و در روز برنامه در کلاس/ کارگاه‌هایی در این خصوص ارزیابی و رصد شدند.

همچنین میزگردی با حضور تمامی متخصصین حاضر در برنامه، برگزار شد و دانش‌آموزان ضمن آشنایی با فضای هر یک از رشته‌ها، سؤالات خاص خود را نیز پرسیدند.

یکی از کارآفرینان محترم نیز در این برنامه دعوت شدند و دانش‌آموزان از سخنان و تجربیات ایشان بهره بردند. همچنین سخنرانی دیگری توسط یکی از پزشکان مدعو صورت گرفت.

در پایان نیز ماهیت انتخاب رشته در پایه نهم و توضیحاتی درباره هر یک از شاخه‌های اصلی تحصیلی در دوره متوسطه دوم برای دانش‌آموزان شرح داده شد.

در این برنامه، برای اولیا نیز کارگاهی با عنوان “نقش تربیت در شخصیت و جایگاه اجتماعی، با دو رویکرد نظریه اجتماعی داغ و ناتوانی آموخته شده” برگزار شد و سعی بر آن بود تا نگاه اولیا به مسأله‌ی انتخاب رشته‌ی دانش‌آموزان، به واقعیت نزدیک‌تر شود.

مدیران مدارس و یا مسئولین کانون‌های دانش‌آموزی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه برگزاری این برنامه برای مجموعه تابعه با شماره تماس ۶۶۳۵۱۰۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.

همچنین تیم برگزاری انتخاب پویا در نظر دارند تا برنامه ای برای دانش آموزان متقاضی جهت شرکت در این برنامه در انتهای تیرماه برگزار نمایند.

لذا آن دسته از دانش آموزانی که علاقه مند هستند در این برنامه شرکت کنند، می توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره موبایل ۰۹۱۲۵۵۷۸۷۳۳ ارسال نمایند. لازم به ذکر است برنامه پسران در روز ۲۴تیرماه و برنامه دختران در روز ۲۵ تیرماه برگزار خواهدشد.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.